МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота у дошкільному закладі проводиться: завідувачем, вихователями.  Гуманітарний підхід до освітнього процесу полягає в тому, щоб не зводити його лише лр навчально-виховного процесу, а розглядати як систему людських взаємин між вихователем та вихованцями. Тож оцінка знань не повинна посідати в ньому головне місце.    Головна мета методичної роботи у дошкільному закладі - сприяти особистісному зростанню дитини. Основна педагогічна стратегія - допомога, повага, підтримка дитини, підвищення її свідомого ставлення до процесу пізнання.

Успіх роботи закладу дошкільної освіти багато в чому залежить від рівня професійно-педагогічної компетентності вихователів. Тому головне в науково-методичній роботі закладу дошкільної освіти − надання систематичної, своєчасної і достатньо практичної допомоги вихователям.

Завдання вихователя-методиста – знайти доступні і водночас ефективні методи підвищення педагогічної майстерності, які спонукатимуть вихователів підвищувати свій фаховий рівень без спонукання «зверху», сприятимуть збагаченню їх педагогічного досвіду, формуватимуть у них навички самостійного аналізу власної професійної компетентності. Вимоги до особистісних і фахових якостей вихователя постійно зростають, що потребує удосконалення та урізноманітнення форм методичної роботи. У закладах дошкільної освіти для підвищення професійного рівня педагогічних працівників використовуються три групи форм організації методичної роботи: колективні групові індивідуальні.

Методична робота з кадрами

* Підвищення рівня фахової майстерності педагогів
* Курсова перепідготовка
* Атестація педагогів
* Наставництво
* Педради
* Семінари
* Консультації
* Колективні перегляди
* Робота творчої групи
Навчання педагогів відбувається в інтерактивних формах спілкування, це:
- круглий стіл, диспут, консультації;
- інтерактивні лекції;
- навчальні тренінги;
- семінари, семінари-практикуми, науково-практичні семінари, семінари для педагогів спеціальних груп;
- вивчення структури та оснащення матеріального середовища;
- спостереження колективних форм діяльності дітей, індивідуальної самостійної роботи дітей, взаємовідвідування відкритих занять.

Методична робота в закладі
носить комплексний характер і організовується за кількома напрямками:

- безпосереднє підвищення кваліфікації через систему педагогічних рад, методичних семінарів, практикумів, консультацій з використанням інтерактивних методів та прийомів, а також через участь педагогів у творчих конкурсах педагогічної майстерності різних рівнів та шляхом самоосвіти.

- створення методичного комплексу з проблеми розвитку дітей;

- розробка конспектів занять , дидактичного матеріалу, посібників.

Організація методичної роботи в закладі забезпечує:

· збагачення педагогів новими, інноваційними методами та засобами навчання;

· постійне вдосконалювання навичок самоосвіти, надання педагогу кваліфікованої допомоги, як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, у підвищенні результатів його педагогічної праці;

· створення такого освітнього простору, де в повному обсязі реалізовано творчий потенціал педагогічного колективу і кожного зокрема.