Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 122 Харківської міської ради"

Соціальний захист дітей

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ

Робота дитячого садка з вихованцями пільгових категорій

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:
  • ксерокопії свідоцтва про народження дитини,
  • ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані
  • довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,

довідку з ЖЕКу про склад сім"ї

Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до районного управління освіти.
    Педколектив  закладу дошкільної освіти на чолі з відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:
забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей в системі освіти, сприяє взаємодії дитячого садка, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:
- забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо.
    Практичним психологом проводиться робота серед дітей пільгового контингенту з метою створення умов для всебічного розвитку дітей.
 - забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей) педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ:                                                                                                   1) БАГАТОДІТНІ СІМ'Ї - 50% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ НА ДЕНЬ;                                                 2) МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНІ СІМ'Ї - БЕЗКОШТОВНО;                                                                                   3) ДІТИ З ІНВАЛІДНІСТЮ - БЕЗКОШТОВНО;                                                                                       4) ДІТИ, БАТЬКИ ЯКИХ УЧАСНИКИ АТО/ООС

Офіційний статус дітей пільгового контингенту в  закладі дошкільної освіти мають:
  •  Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
  • Діти напівсироти
  •  Діти-інваліди
  •  Діти постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС
  • Діти військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов'язків
  •  Діти шахтарів, які загинули під час виконання службових обов'язків
  •  Діти з багатодітних сімей
  • Діти сім"ї учасників бойових дій в зоні АТО
Діти з малозабезпечених сімей

1. ксерокопія свідотства про народження дитини;

2. довідка про отримання допомоги;

3. довідка з ЖЕКУ про склад сім"ї;

4. ксерокопія свідоцтва про народження дитини

Для встановлення соціального статусу дитини батькам, або особам, що їх замінюють, необхідно надати наступні документи:
  1.  для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  2. ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  3.  ідентифікаційний код дитини та опікуна;
  4.  ксерокопія паспорта опікуна (1, 2, 11 стор.);
  5.  свідоцтво про смерть батьків;
  6. рішення райвиконкому (суду) про призначення опіки
    про закріплення житла
    про закріплення майна
  7. рішення суду про позбавлення батьківських прав.
для дітей-напівсиріт:
  1.  ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  2.  свідоцтво про смерть одного з батьків.
для дітей, зареєстрованих згідно ст.135 Сімейного Кодексу України:
  1. ксерокопії свідоцтва про народження дитини;
  2. довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.
для дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:
  2.  ідентифікаційний код дитини;
  3.  посвідчення, що підтверджує статус постраждалого від ЧАЕС;
  4. посвідчення та паспорт того з батьків, хто має статус (1, 2, 11 стор.);
  5.  довідка з ЖЕКу про склад сім'ї;
  6. довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.
для дітей з інвалідністю:
  2.  посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда;

для дітей з багатодітних родин:

1. ксерокопії свідотства про народження дитини;

2.довідка з ЖЕКУ про склал сім'ї;

3. посвідчення про статус багатодітньої родини;

для дітей сім"ї учасників бойових дій в зоні АТО

1.посвідчення, що підтверджує статус учасника бойових дій;

Для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей сім’ї учасників бойових дій в зоні АТО харчування в закладі БЕЗКОШТОВНЕ